محل تبلیغات شما

هر روز و هر لحظه ی این زندگی٬ انتخاب است. به همسایه ام لبخند بزنم و سلام کنم یا بی تفاوت از کنارش رد شوم! وقتی سوار ماشین هستم حق عابر پیاده را رعایت کنم یا نه! اگر همکارم مشکلی داشت کمکش کنم یا نه! حتی وقتی در خانه و در خلوت خودم هستم٬ فکرهای منفی کنم یا مثبت؟! آیا امروز قدم بزنم یا تلویزیون نگاه کنم یا کتاب بخوانم یا بخوابم یا کار کنم و . . . .

در هر نفسی با انتخاب روبرو هستیم. مجبور به انتخاب هستیم. حتی یک گوشه ای نشستن و دوری از همه ی انتخاب ها نیز یک انتخاب است. ممکن است گاهی در مسئله ای صدها انتخاب داشته باشیم و گاهی فقط یک یا دو راه پیش رو داشته باشیم.

و این انتخاب هایمان است که ما را می سازد و به وجود ما هویت می دهد. حال ممکن است انتخاب هایمان خودآگاه باشد یا اینکه ناخودآگاه در طول روز انتخاب های بی شماری انجام دهیم که فقط بر حسب عادت باشند.

زندگی ترکیبی از همین انتخاب های خودآگاه و ناخودآگاه روزمره است و هر کس بنا به میزان خرد و عقل٬ هوش و استعدادش٬ بر حسب آموخته ها و شرایط زندگی و تاثیرات اجتماعی و عادت های رفتاری اش با تک تک لحظه های انتخاب زندگی روبرو می شود.

واقعا قلم از بیان بسیاری از جزییات و نکات ناتوان است.

انتخاب شما در این لحظه چیست!

سفر به شارجه، بوشهر و بندر دیّر

قبل از سفر به فرانسه

سفرنامه آمریکای جنوبی بخش پنجم

کنم ,زندگی ,های ,یک ,لحظه ,ناخودآگاه ,کنم یا ,ممکن است ,داشته باشیم ,بر حسب ,زندگی و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عاشقانه های خواهر و برادر